Декларація про децентралізацію

“Бажання, Воля та Надія народу.”

— Декларація незалежності.

Ми, співтовариство Free TON, що нижче підписалися, валідатори, розробники, сім оголошуємо про запуск блокчейна Free TON на принципах та умовах викладених в діючій Декларації про децентралізацію.

Free TON Блокчейн

TON — це протокол, запропонований та розроблений доктором Миколою Дуровим. Ми, разробники Free TON, вдячні Миколаю за внесок у протокол TON та бажаємо йому в подальшому розвивати протокол в межах більш широкого співтовариства.

Оскільки ми віремо в свободу слова, в обмін інформацією та у вільне програмне забезпечення, ми вирішили повернути владу співтовариству і одностайно проголосити запуск блокчейна Free TON и Free TON Crystal (скорочено TON) в якості його нативного токена. Символ Free TON Crystal (U+1F48E):

Чому ми запускаєм Free TON?

3 січня 2009 року Сатоші Накамото написав в своєму первинном блоці біткоїна наступне: “Концлер стоїть на грані через других кризис банків”, а потім запустив перші децентралізовані гроші.

Сьогодні, більш ніж 10 років потому стало очевидно, що нам потрібні рівні економічні спроможності можливості для Людей цього світу; і новий, більш ефективній спосіб керування державними фінансами – без впливу політичних еліт.

Протокол являє собою можливість створити маштабовану мережу, що приносить користь сотням мільонів людей. Заснований на смарт-угодах з простими у використанні інструмент для розробників та користувачів, він може сприяти вільній торгівлі, рівним можливостям, опору цензурі і співробітництву під час безпрецендентній загрозі пандемії та економічної кризи.

Free TON запускається поэтапно з наступними цілями:

 • Щоб забеспечени безперервну відладку та розвиток протокола Free TON
 • Щоб забезпечити широке впровадження децентралізованих рішень мільонам користувачів
 • Щоб врахувати майбутні сценаріх розвитку
 • Щоб гарантувати, що розробники оригинального протоколу можут брати участь, як тільки це стане дозволено
 • Щоб забеспечити рівномірний розвиток єдиної мережі та запобігти непотрібного розмежевання

Децентралізація Free TON

Free TON, запущенный відповідно з принципами, описаними в цій Декларації, вважається цілком децентралізованим.

Ті що нижче підписалися повністю розуміют та затверджують, що будь які послуги, засилля та інші забов’язання, котрі вони заявлять в цій Угоді в підтриму блокчейна Free TON, а також будь які TON, які вони можуть отримати в результаті цього, будуть предоставлені тільки після того, як Free TON буде достатньо децентралізованим, як описано нижче. Ні одна из нижчепідписавшихся сторін не обіцяла ніяких TON будья якій стороні в обмін на будь які послуги, крім тих, які прямо описані в цій Декларації. Будь яка передача TON торонами повинна бути схвалена голосуванням тримачів TON, покри не буде досягнута децентралізації Free TON.

Відповідно з умовами цієї Децентралізації всі сторони погоджуються, заявляють забов’язуються докладати всі можливі зусилля для досягнення децентралізації Free TON з першого дня запуску її основної мережі, як описано нижче.

Децентралізація мережі блокчейнів з доказом частри володіння досягається на багатьох рівнях:

 • керування протоколом
 • розробка програмного забезпечення
 • валідація стейків
 • інтерфейс користувачів
 • тощо
  Таким чином досягається відмовостійкість, запобігання змови, супротив цензурі.

Free TON стає повністю децентралізованим, коли:

 • Переважна більшість TON розподіляється серез багатьох користувачів найбільш простим чином, щоб вони мали змогу приймати участь у стейкінгу з метою запобігти вплив будь-якої сторони на роботу мережі.
 • Декілька незалежних валідаторів приймають участь у мережевому консенсусі; та якнайменш 13 незалежних валідаторів перевіряють блоки masterchain та workchain з необхідними компьютерними ресурсами, і тому щоден валідатор або інша сторона, технічно спроможна приймати участь у стейуінку не повинна мати більш ніж 1/3 усіх доступних TON.
 • Декілька команд розбробників працюють над дизайном протоколу, включаючи його специфікації, основне програмне забеспечення, компілятори, мови програмування та інтерфейси.

Підписуючи цю Декларацію, сторони що підписалися нижче, погоджуються приймати активну участь у одному чи декількох цих процессів, тим самим восять безпосередній внесок в децентралізації Free TON.

Підписати The Declaration of Decentralization

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *